Bukowina Tatrzańska góralskim Rio de Janeiro

Bukowina Tatrzańska może dostarczyć równie intensywnej zabawy co Rio de Janeiro. Zbójnickie tańce, śpiewy, kolędowanie i kuligi w połączeniu z bogatą ofertą turystyczną Bukowiny Tatrzańskiej są ciekawą propozycją na karnawał.

Karnawał Góralski

Myśląc o karnawale, widzimy oczami wyobraźni pełne tancerzy samby ulice Rio de Janeiro albo weneckie maski, kostiumy teatralne. Często planując karnawałową zabawę nie bierzemy pod uwagę rodzinnych stron. Polska, a zwłaszcza góry, mogą być równie wystrzałowym miejscem jak zagranica. Wystarczy spędzić chwilę, aby znaleźć dogodne miejsce.

W Bukowinie Tatrzańskiej Karnawał Góralski rozgrywa się w tym roku już po raz czterdziesty. Wówczas Józef Koszarek, prezes Domu Ludowego, artysta, zorganizował Konkurs Grup Kolędniczych. Kolędnicy składali życzenia gospodarzom, które zapowiadały powodzenie miejscowości. W zamian otrzymywali pyszności i datki. Dziś zamienili te podarunki na oklaski widzów. Do Bukowiny przyjeżdża wielu miłośników gór.

7 lutego 2012 roku Karnawał otworzy korowód kapel ludowych, który dotrze pod Dom Ludowy – miejscowe centrum kultury i zabytek architektury drewnianej zarazem. W ramach jubileuszu będą też konkursy grup kolędniczych, przedstawienia teatralne i koncerty, konkursy tańca zbójnickiego i par tanecznych. Będą też wyścigi zaprzęgów konnych, zawody strzeleckie i narciarskie. Ciekawie zapowiadają się zawody kumoterek, czyli sań góralskich oraz skiring – jazda na nartach za końmi. Na zakończenie góralska biesiada. Karnawałowi towarzyszy wystawa fotograficzna o festiwalu oraz wystawa owczarków podhalańskich.

Bukowina Tatrzańska zaprasza

Bukowina Tatrzańska przeżywa swój renesans – mówi Krzysztof Kramarz z BUKOVINA Terma Hotel Spa. – Większość turystów przyjeżdża tu aktywnie spędzić czas jeżdżąc na nartach lub zrelaksować się w basenach termalnych, czy na zabiegach SPA. Warto połączyć poznawianie tradycji góralskiej, dobrą zabawę oraz wypoczynek i wybrać się do nas właśnie w trakcie Góralskiego Karnawału.

Może więc warto wybrać się na karnawałowy wyjazd do Bukowiny, a w przerwach między narciarskim szaleństwem i leniwym odpoczynkiem zatańczyć taniec zbójnicki? Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej to również spacery po kameralnych uliczkach. Karnawał potrwa do 12 lutego. Zaznaj tańca i śpiewu w górach.