Stubai, lodowcowy zawrót głowy

W górach Tyrolu bez wątpienia królują narty. Ten region jest kolebką narciarzy i snowboardzistów, kochających życie pełne adrenaliny. Zmierzają tam całe masy freeriderów, chcących zakosztować jazdy poza trasami, na nieprzetartych szlakach. Jednym z miejsc oferujących takie ekstrema jest lodowiec Stubai, położony w dolinie Stubaital niedaleko Innsbrucka.

Snow jumperLodowiec Stubai oddalony jest od Innsbrucka tylko o 45 min. jazdy samochodem. Jest największym ośrodkiem sportów zimowych w Austrii o powierzchni 12 km kwadratowych i wysokości między 1 750 a 3 200 m n.p.m. Takie gabaryty tego olbrzyma sprawiają, że panują tam doskonałe warunki śniegowe od października do lipca. Bazą wypadową na lodowiec jest położona w samym sercu doliny miejscowość Neustift, od lat znana i chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata.

Stubai jest jednym z tych miejsc, które dostarczają, nie tylko narciarzom i snowboardzistom, najwyższy współczynnik sportowej przyjemności. Można tam znaleźć urozmaicone trasy zjazdowe dla amatorów freeride’u. Suma tras zjazdowych na lodowcu wynosi ok. 140 km o różnym poziomie trudności – od łatwych dla początkujących, po wymagające trasy z muldami. Na stoki dowożą kolejki gondolowe, krzesełkowe i orczykowe. Ofertą, która skusi  snowboardzistów, jest funpark, wyposażony w dwie trasy z pomiarem czasu, odcinek z pomiarem prędkości, tor zjazdowy dla gumowych pontonów, a także trasy biegowe. Inną atrakcją lodowca jest wspinaczka na wysokość 2 600 m n. p. m., a także 8-kilometrowy tor saneczkowy.

Udany urlop to również miło spędzony czas poza stokiem. W Neustift, w dolinie lodowca, do dyspozycji odwiedzających są baseny, sauna, 13 kortów tenisowych, jazda konna, biblioteka, strzelnica, kręgielnia, paralotniarstwo i wiele, wiele innych atrakcji. Oczywiście nie może zabraknąć dobrej, miejscowej kuchni serwującej tyrolskie specjały, jak również inne dania z różnych części globu. Wszystko to w doskonałej atmosferze wśród przepięknych widoków i majestatycznych lodowców Tyrolu.

Przygodę na lodowcu Stubai można odbyć wraz z firmą Snowtrex, która to zajmuje się organizacją turystyczną, głównie wyjazdami narciarskimi w różne zakątki Europy i świata. Urlop ze Snowtrex na pewno upłynie aktywnie i będzie pełen atrakcji. Dzięki szerokiej ofercie i możliwości wyboru spośród 1200 hoteli i apartamentów każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje konkretną ofertę do swoich potrzeb.