Oryginalna potrawa podczas podrózy pyszne.pl & airbnb.pl

Jeśli chcesz wygrać w voucher w konkursie wspólnie zorganizowany z platformą pyszne.pl oraz airbnb.pl o wartości 250 euro lub jeden z 3 o wartości 150 euro do zrealizowania na platformie airbnb.pl weź udział w konkursie.

Konkurs Voucher Airbnb

Co należy zrobić by wygrać? Po pierwsze opisz jakie najciekawsze danie jadłeś w swoim życiu w formie opisu, rymowanki, zdjęcia, filmiku lub kolażu.
Następnie prześlij swoją pracę na adres mailowy socialmedia@pyszne.pl lub jako wiadomość przez Facebooka  https:/www.facebook.com/pysznepl.
Wszelkie informacje na temat konkursu znajdują się także na blogu http://blog.pyszne.pl/konkursairbnb

W czasie podróży zachowuję się jak dziecko-chcę wszystkiego dotknąć i spróbować. Nęci mnie nowe, nieznane, egzotyczne. Wtedy czuję, że mam wakacje i naprawdę odpoczywam…Jednak pod koniec wojaży zaczynam już tęsknić za tym, co swojskie. A tęsknotę-jak wiadomo- najłatwiej utulić, zjadając smaki z dzieciństwa…

Przyznaję-jestem naleśnikowym świrem. Uwielbiam je na słodko i na ostro, mogą być warzywne lub z serem, zjadam nawet same placki, bez farszu.Wystarczy, że są. A są, bo zna je cały świat!I dlatego, gdy mi się ckni za domem-szukam naleśnikarni. I odwrotnie-gdy marzę o podróży, przyrządzam je wg receptur przywiezionych ze świata.

Będąc w Montrealu, po raz pierwszy jadłam naleśniki z quinoa , bardzo wartościowego zboża,które nie zawiera glutenu. Naleśniki z quinoa świetnie sprawdzają się one jako pożywne śniadanie, ale można je również jeść jako przekąski w ciągu dnia. W domu większą partię mrożę , a potem wykorzystuję, gdy nachodzą mnie tęsknoty. W kanadyjskiej wersji jadłam je z agrestem i syropem klonowym, ale w domu przyrządzam je z różnymi owocami-jagodami, truskawkami, świetne są też maliny. Czasami ozdabiam je kleksem z jogurtu.

Maj taki mokry i zimny tego roku, że aż chciałoby się rzucić wszystko i ruszyć w drogę, po słońce. Ponieważ ruszę dopiero w lipcu, zamawiam wołowinę po tajlandzku w sosie ostrym na ciepłym półmisku na pyszne.pl. Czekając na dostawę, szukam noclegów w Hiszpanii, do której wybieram się za kilka miesięcy. Zawsze najlepsze oferty znajduję na airbnb. Cieszę się, że świat i jego smaki są na wyciągniecie ręki.