Hiszpański w cieniu sombrero w Meksyku lub chiński nieopodal Zakazanego Miasta

Masz dosyć spędzania wakacji na błogim aczkolwiek nudnym lenistwie? Z drugiej strony nie chcesz zrezygnować z przyjemności? Turystyka językowa to idealny wybór dla Ciebie. To połączenie przyjemnego z pożytecznym i samo nakręcający się mechanizm. Wyjazd na kurs języka obcego za granicę pozwala poznać inną kulturę, korzystać z uroków miejsca, które odwiedzamy, nawiązywać międzynarodowe znajomości i przede wszystkim szlifować umiejetności językowe. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z rodzimymi użytkownikami danego języka, nauka trwa również po zajęciach i jest wymarzoną formą praktyki i weryfikacji zdobytej na lekcjach wiedzy a przy okazji jest rozrywka i przyjemnością poznania nowych osób.

W związku z rosnącym zainteresowaniem turystyką językową w naszym kraju, kolejni organizatorzy konsekwentnie poszerzają swoja ofertę o nowe często orientalne destynacje i równie egzotyczne języki.

Zacznijmy jednak od najpopularniejszych od lat, sprawdzonych, tradycyjnych destynacji i języków. Na samym szczycie króluje Wielka Brytania jako kolebka brytyjskiego angielskiego i na ten temat prawie wszysto zostało już powiedziane. Zaraz po Wielkiej Brytanii plasuje się niczym ciekawostka turystyczna, wyspa łącząca w sobie gorący, wakacyjny, śródziemnomorsko–arabski klimat z brytyjskim akcentem dosłownie i w przenośni: Malta, na której pozostałością po protekcji Wielkiej Brytanii jest język angielski powszechnie używany przez mieszkańców. Kursy języka angielskiego na Malcie to hit na skalę europejską i jego popularność nie spada od lat. Poza tym organizatorzy wyjazdów językowych maja w swojej ofercie naukę języka hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, wloskiego i innych w największych i najbardziej charakterystycznych miastach europejskich: Barcelonie, Paryżu, Frankfurcie czy Rzymie. Nauka francuskiego na polach elizejskich czy hiszpańskiego w mieście Gaudiego gwaratują niezapomniane wrażenia i efektywna naukę.

Jednak najciekawsze propozycje wyjazdów językowych to odległe destynacje idące w parze z często orientalnymi językami. Oprócz tego, że bez problemu możemy już znaleźć oferty kursów językowych w USA od Miami po Nowy Jork oraz w Kanadzie od Vancouver po Montreal organizatorzy kuszą nas nowościami.

Zapaleni sinolodzy i nie tylko mogą wybrać kurs języka chińskiego, którego zajęcia odbywający się tuż obok owianego sławą i tajemnicą Zakazanego Miasta w Pekinie. W tym roku nauce towarzyszy wyjątkowy klimat barwnie obchodzonego przez mieszkańców Chin Roku Smoka.

Miłośnicy marokańskich przypraw, tkanin i wszechobecnej ferii barw, zapachów oraz tamtejszego klimatu bez problemu mogą udać się na kurs języka arabskiego w Rabacie.

Język hiszpański natomiast można szlifować nie tylko na europejskim kontynencie. Do wyboru mamy np. kurs hiszpańskiego na Kubie. A konkretnie naukę w rytmie salsy w Hawanie, mieście o zapachu cygar, rumu, w którym czas stanął w latach 50-tych. Brzmi zachęcająco?

W katalogach kuszą również rajskie plaże Meksyku. Tam też możemy odbyć kurs języka hiszpańskiego, podczas którego w cieniu sombrero, popijając zimna margaritę możemy zagłębiać sie w tajniki języka. Czy może być coś przyjemniejszego od nauki języka w tak bajecznych okolicznościach?

Koniecznie sprawdźcie oferty kursów językowych za granicą i korzystajcie z wakacji łącząc przyjemne z pożytecznym, wracając nie tylko z torbą pełną pamiątek ale równiez z głową pełną nowych umiejętności!