Articles Posted in the " Wycieczki " Category

 • Turystyka w Polsce

  Patrząc na walory turystyczne naszego kraju nie powinniśmy wyjeżdżać poza jego granice. Niezależnie od położenia geograficznego każde miasto do zaoferowania turystom ma bardzo wiele różnych atrakcji. Północ i południe, to z pewnością najbardziej oblegane tereny. 


 • Góry w Polsce – dlaczego warto je odwiedzać

  Góry w Polsce – dlaczego warto je odwiedzać

  Do trzech kluczowych pasm górskich w Polsce należą Karpaty, Góry Świętokrzyskie oraz Sudety. Do każdego z nich zaliczyć można kilka innych pasm górskich, dlatego w naszym państwie istnieje dość szeroki zakres wyborów względem ego gdzie można spędzić wakacje w górach.


 • Do Peru na wycieczkę

  Do Peru na wycieczkę

  Niedawno w internecie pojawiła się polskojęzyczna strona peruwiańskiego operatora turystycznego z Limy Club de Vacaciones. Strona nazywa się Wakacjeperu.pl i można za jej pomocą ułożyć sobie wycieczkę, konsultując jej trasę z polskojęzycznym koordynatorem.


 • Kajakiem do Starogardu

  Kajakiem do Starogardu

  Spływy kajakowe to bardzo popularny sport. W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania takim spędzaniem czasu wolnego. Spływy to sport dla aktywnych ludzi lubiących obcować z przyrodą. Nie musimy mieć własnego kajaka i martwić się o transport, istnieje wiele firm organizujących takie atrakcje.


 • Turystyczne miasto – Warszawa

  Turystyczne miasto – Warszawa

  Warszawa to śliczne miasto znajdujące się w centrum Polski po obu stronach Wisły. Jest to jedyna europejska stolica, leżąca niedaleko narodowego parku. Kampinoski PN zwany jest zielonymi płucami metropolii, z powodu tego, że dzięki nim zachodni wiatr dostarcza mieszkańcom Warszawy i okolic zdrowego powietrza. Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów przede wszystkim z […]


 • Spacer po Krakowie Szlakiem Renesansu

  Spacer po Krakowie Szlakiem Renesansu

  Szlak Renesansu w Małopolsce to trasa i wydarzenie, które zdążyło już wyrobić sobie renomę. Co roku na trasie szlaku otwierane są atrakcje turystyczne, na co dzień niedostępne zwiedzającym. W tym roku na zakończenie wydarzenia zorganizowany zostanie spacer po renesansowym Krakowie.


 • Polskie morze zamiast atrakcji zagranicznych

  Polskie morze zamiast atrakcji zagranicznych

  Oferty biur turystycznych bogate są w przeróżne miejsca zarówno w kraju i jak i poza granicą. To właśnie to kryterium powinno zostać wzięte pod uwagę na samym początku. Niezwykle kuszące okazje wycieczek chociażby do ciepłych krajów wydają się być nie do oparcia. Jednakże znaczna część turystów wciąż wybiera rodzime Morze Bałtyckie nad wspaniałymi morzami w […] • Wybierz wyjazd na majówkę

  W tym roku poza samolotowymi ofertami do Egiptu, Turcji czy Tunezji turyści poszukują na majowy weekend także wycieczek autokarowych i oferty z dojazdem własnym. Popularnością wśród klientów wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl cieszą się wizyty w europejskich parkach rozrywki i wypady do europejskich metropolii. Tegoroczny majowy długi weekend może trwać nawet 9 dni.


 • Nocleg w lodowym pałacu

  Nocleg w lodowym pałacu

  Co powiecie na to, żeby przespać się w pokoju zrobionym z lodu? Pierwszy na świecie i najsławniejszy lodowy hotel w pobliżu wioski Jukkasjärvi w północnej Szwecji co roku przyjmuje nawet 15 tysięcy gości, którzy spędzają tam noc w temperaturze – 5 stopni Celsjusza. Brr…