Do Peru na wycieczkę

Niedawno w internecie pojawiła się polskojęzyczna strona peruwiańskiego operatora turystycznego z Limy Club de Vacaciones. Strona nazywa się Wakacjeperu.pl i można za jej pomocą ułożyć sobie wycieczkę, konsultując jej trasę z polskojęzycznym koordynatorem.

Jest to możliwe dla praktycznie dowolnego terminu i dowolnej trasy. Taki sposób na podróżowanie po Ameryce Południowej pozwala lepiej zaplanować wakacje i dostosować zwiedzanie do indywidualnych potrzeb podróżującego (trekkingi czy raczej standardowe wycieczki), no i co ważne, zaoszczędzić środki. W Boliwii i Peru wycieczki organizowane są zazwyczaj w niewielkich, kilkuosobowych grupach, często z rodziną czy grupą przyjaciół i z przewodnikiem na wyłączność . Takie układane indywidualnie wycieczki stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Operator działa również w takich krajach jak Boliwia, Chile (Wyspa Wielkanocna), Argentyna, Brazylia i Ekwador (na Galapagos wycieczki odbywają się jachtem). W krajach tych można zaprojektować sobie wyprawę umawiając się z firmą turystyczną indywidualnie co do trasy podróży, sposobu zwiedzania i standardu hoteli.

Bilety lotnicze do i z Ameryki Południowej Klient kupuje na własna rękę, a Club de Vacaciones dostosowuje plan wycieczki do dat przylotu i wylotu. Wycieczki dla bardziej aktywnych turystów mogą obejmować sławne trasy trekkingowe w Peru takie jak na przykład Salkantay, Choquequirao czy sławny szlak Camino Inca – Inca Trail. Na turystów nie optujących za często męczącymi wędrówkami w Andach czeka mnóstwo atrakcji w Peru – Machu Picchu, Cuzco, Święta Dolina Inków Urubamba, tajemnicze rysunki na płaskowyżu Nazca, Kanion Colca, jezioro Titicaca z pływającymi wyspami Uros, Selva, czyli Amazonia (rezerwaty Manu i Tambopata). W Boliwii możemy zwiedzić La Paz z Doliną Księżycową, morze soli Salar de Uyuni, w Chile Wyspę Wielkanocną, w Argentynie wodospady Iguazu i Buenos Aires, a w Brazylii, Rio de Janeiro oraz Buzios i Agra dos Reis. Zwykle wycieczki do Chile, Argentyny i Brazylii są połączone ze zwiedzaniem Peru, które uchodzi za najciekawsze turystycznie państwo Ameryki Południowej, a zgubione w Andach, tajemnicze inkaskie miasto Machu Picchu zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO i uznane za jeden z nowych „siedmiu cudów świata”.