Najlepsze rodzinne ośrodki narciarskie w Alpach

SnowTrex, główny organizator imprez zimowych w Europie przetestował najważniejsze tereny narciarskie w Alpach i porównał najbardziej atrakcyjne oferty dla rodzin. Przy wyborze uwzględniane były takie kryteria jak zakwaterowanie, cena oraz oferta spędzania wolnego czasu poza stokiem: kluby dla dzieci, szkółki narciarskie dla najmłodszych oraz wodne parki rozrywki. Do miejscowości narciarskich z najatrakcyjniejszą ofertą dla rodzin można zaliczyć austriackie Ellmau, Flachau, Kaltenbach i Fieberbrunn, Bodenmais i Oberstdorf w Niemczech, włoskie Castelrotto oraz szwajcarskie Meiringen, a także Tignes i Valmorel we Francji.

Przyjazne dla rodzin tereny narciarskie cechuje przede wszystkim dostępność łatwych tras, szkółki oraz przedszkola narciarskie, a także bogata oferta spędzania wolnego czasu w razie złej pogody i przystępne ceny. „10 najlepszych terenów narciarskich dla rodzin przekonuje doskonałą infrastrukturą dla narciarzy, ciekawymi pomysłami, programem animacyjnym jak również rozsądną ceną w stosunku do oferowanych świadczeń”, wyjaśnia Thomas Bartel dyrektor przedsiębiorstwa TravelTrex.

Wiele regionów narciarskich może pochwalić się bogatą paletą wycieczek rodzinnych: w całym regionie alpejskim dostępne są różnorodne oferty na każdą kieszeń. „Proponowane przez nas wyjazdy obejmują prowadzone w języku niemieckim kursy narciarskie dla najmłodszych, opiekę nad dziećmi w klubie lub przedszkolu narciarskim, korzystanie z basenu rodzinnego lub wodnego parku rozrywki oraz toru saneczkowego”, dodaje Thomas Bartel. Poza tym w wielu miejscowościach oferta spędzania wolnego czasu oraz wieczorny program animacyjny będą miłą odmianą po dniu na nartach.

Bardzo atrakcyjna cenowo jest francuska miejscowość narciarska Valmorel. Siedem noclegów z 6-dniowym karnetem Grand Domaine, w apartamencie w Résidence Les Chalets de Valmorel, w terminie od 07.01.2012 można zarezerwować dla rodziny z dwójką dzieci już od 5.436,- zł łącznie.

Doskonała oferta dla rodzin to również Kaltenbach w austriackiej Dolinie Ziller. 4-osobowa rodzina (z dwójką dzieci w wieku np.: 5 i 9 lat) zapłaci za tygodniowy pobyt w Jägerklause w pokoju z dwiema dostawkami już od 5.630,- zł. W cenie zawarty jest 6-dniowy karnet narciarski Zillertaler Superskipass. Zniżka dla dzieci do 5 roku życia wynosi 100% a dla dzieci do 10 roku życia 50%.

We Włoszech godna polecenia na rodzinny wypoczynek jest miejscowość narciarska Castelrotto. 7 noclegów w Aparthotel Kastel Alpe di Siusi w apartamencie, w terminie od 14.01.2012 można zarezerwować już od 6.691,- zł. W cenę wliczony jest 6-dniowy karnet narciarski.

Obiekty dla rodzin ze starszymi, mającymi już doświadczenie na stoku dziećmi powinny według nas dodatkowo oferować możliwość korzystania ze snowparku, tras do jazdy na czas, skibusa oraz lodowiska. Wszystkie te warunki spełnia miejscowość Fieberbrunn w Austrii (tydzień na nartach z 6-dniowym karnetem Schneewinkel w obiekcie Gasthof Obermair dostępny jest już od 2.844,- za osobę). Także austriackie Ellmau (tydzień w hotelu Alte Post z 6-dniowym karnetem Wilder Kaiser-Brixental od 2.127,- zł za osobę) jest godne polecenia i gwarantuje udany urlop zimowy.
TravelTrex GmbH uzyskał w sezonie 2010/11 obrót w wysokości 33,5 milona euro. Z oferty skorzystało ponad 106 tysięcy osób. W siedzibie TravelTrex w Kolonii jest zatrudnionych ponad 100 pracowników. Dzięki marce SnowTrex firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku europejskim w kategorii organizatorów wyjazdów zimowych, a oferta obejmująca ponad 200 kierunków podróży i 1200 obiektów w niemal wszystkich pasmach górskich Europy oraz w USA stale rośnie. Pod marką HolidayTrex firma oferuje wyjazdy o każdej porze roku. Dzięki stronom internetowym www.snowtrex.pl i www.holidaytrex.pl, jak również obsługiwanej w 16 językach infolinii TravelTrex znany jest w całej Europie. Firma koncentruje się nie tylko na bezpośredniej sprzedaży, ale również na współpracy z ponad 600 portalami internetowymi i biurami podróży, a także Partnerami z branży turystycznej i spoza niej.