Turystyczne miasto – Warszawa

Warszawa to śliczne miasto znajdujące się w centrum Polski po obu stronach Wisły. Jest to jedyna europejska stolica, leżąca niedaleko narodowego parku. Kampinoski PN zwany jest zielonymi płucami metropolii, z powodu tego, że dzięki nim zachodni wiatr dostarcza mieszkańcom Warszawy i okolic zdrowego powietrza. Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów przede wszystkim z uwagi na piękne wydmy.

Stolica jest miastem, w którym znajdują się siedziby centrali licznych banków, a także towarzystw ubezpieczeniowych. Warszawa jest miastem pachnącym historią. Niemal całkowicie zrównana z ziemią po wojnie, potrzebowała zupełnej przebudowy. Zwiedzający stolicę skuszeni są głównie prześlicznym Starym Miastem a także Letnią Rezydencją króla Stanisława Augusta – Łazienkami. Turyści, zwiedzający stolicę, mają okazję przejść się Traktem Królewskim, stanowiącym odzwierciedlenie przeszłości. Wyznacza on drogę z Placu Zamkowego Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi do Wilanowa.

Warte odwiedzenia są również pałace np. Pałac Czapskich. Na entuzjastów historii i kultury, czekają liczne galerie oraz muzea, m. in. Galeria Zachęta czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Stolica Polski zaliczana jest do najwyższych metropolii Europy. Postawiono tam przeszło 40 budynków, o wysokości ponad 65 m. Najwyższym jest Pałac Kultury i Nauki, mierzący ponad 180 m bez iglicy.

W związku z tym, jak liczne rzesze turystów pojawiają się każdego sezonu, powstało mnóstwo firm, proponujących wynajem autokarów. Warszawa to olbrzymie miasto, w związku z czym należałoby przemyśleć skorzystanie z tego rodzaju usług. Można prosić o przydzielenie osoby oprowadzającej, która może okazać się pomocna, gdy zamierzamy zobaczyć wszystkie miejsca, które warto odwiedzić.


Zobacz też: Przewodnik po Warszawie