Wybierz wyjazd na majówkę

W tym roku poza samolotowymi ofertami do Egiptu, Turcji czy Tunezji turyści poszukują na majowy weekend także wycieczek autokarowych i oferty z dojazdem własnym. Popularnością wśród klientów wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl cieszą się wizyty w europejskich parkach rozrywki i wypady do europejskich metropolii. Tegoroczny majowy długi weekend może trwać nawet 9 dni.

Klienci Qtravel.pl, którzy chcą podróżować już od pierwszego dnia długiego weekendu (28 kwietnia) wybiorą coś dla siebie spośród prawie 3,5 tysiąca wycieczek. W tym roku wyjątkową popularnością cieszą się majówki w europejskich metropoliach. Wśród miast, których szukają internauci, znajdziemy nie tylko Rzym, Londyn, czy Paryż, ale także Kopenhaga, Oslo i Poczdam.

City break w maju

Popularność zyskują tzw. city breaki. Są oferty samolotowe i wycieczki autokarowe. Biuro Matimpex zabiera od 1 maja na 4 dni do Barcelony albo od 28 kwietnia do Lizbony. Z Itaką możemy wyruszyć w różne zakątki Włoch, do Czech, Francji, czy Chorwacji, a nawet na objazd po Maroko – Błękitny Labirynt, Szafran. Z kolei biuro PBP Olsztyn w ciągu tygodniowego objazdu pokaże turystom aż siedem stolic w Europie.

Wycieczki do europejskich parków rozrywki

Maj to doskonała okazja na rodzinną wycieczkę oraz zwiedzanie pełne uśmiechy. Paryski Disneyland przoduje, ale Legoland w Danii, Asterix Park pod Paryżem czy Tropical Islands pod Berlinem też warto wziąć pod uwagę. Bogatą ofertę wycieczek do europejskich parków rozrywki mają biura podróży Rainbow Tours, Almatur, Neckermann i Itaka.

Wczesne wakacje

Hitem weekendu majowego jest wypoczynek w kurorcie Lloret de Mar na wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii? Tam wypoczywały bohaterki popularnego serialu „Pamiętnik z wakacji”. W maju w to urocze miejsce można dotrzeć samolotem, autokarem lub własnym samochodem. Temperatura w Lloret de Mar będzie już osiągać ponad 20 st. C. (Na kąpiel w morzu może być za wcześnie.)

Narty w maju

Narciarze w długi weekend majowy mają do wyboru mniej miejsc, ale dalej w Europie da się uprawiać białe szaleństwo. W Austrii czynny będzie lodowiec Pitztal i całoroczny Hintertux. W Szwajcarii zaprasza Matterhorn, a we Włoszech – Passo Stelvio.