A może wycieczka do Azji?

Pomimo, że tanie loty kojarzą nam się głównie z wyjazdami do krajów Unii Europejskiej, coraz częściej możemy natrafić na bardzo atrakcyjne oferty wyjazdów do bardziej odległych i egzotycznych miejsc. Dobrze wie o tym firma Why Not Fly, która dostaje coraz więcej zapytań o tego typu wyjazdy.

O tym, że do Stanów Zjednoczonych lata bardzo duża liczba Polaków wiemy od dawna. Spowodowany kryzysem gospodarczym w Ameryce, spadek tej liczby był tylko pozorny. Nadal istnieje rzesza zainteresowanych wyjazdem oraz pragnących zobaczyć Statuę Wolności, Sears Tower w Chicago czy Wielki Kanion Kolorado. Poza wyjazdami do USA zaczynamy wybierać jednak i inne, dalekie miejsca. Coraz bardziej popularna staje się Azja oraz kraje Bliskiego Wschodu, a ponieważ ceny obu wycieczek oscylują na podobnym poziomie, decyzja o zwiedzeniu nowych i mało znanych miejsc, wydaje się być o wiele łatwiejsza.

Jeszcze kilka miesięcy temu za bilet z Warszawy do Nowego Jorku czy Chicago płaciliśmy około 1400zł. Cena ta niewiele się zmieniła i dzisiaj za podobny lot zapłacimy, mniej więcej, 1600zł. Oczywiście, by za taką kwotę dostać upragniony bilet należy zarezerwować go odpowiednio wcześnie lub śledzić różnego rodzaju promocje. Te zdarzają się dość często, więc wystaczy być na bieżąco.

Od pewnego czasu zauważyć można również rosnące zainteresowanie kulturą azjatycką, które sprawiło, że ludzie coraz częściej wybierają także tę destynację. I chociaż cel podróży wydaje się być niespotykany, a sama podróż droga, rzeczywistość pokazuje, że jest zupełnie inaczej.
„Rezerwując lot do Pekinu na listopad zapłacimy 1600zł. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę egzotykę, nietypowość destynacji jaką jest Azja oraz fakt, że pobyt na miejscu nie będzie kosztował nas wiele mogę śmiało powiedzieć, że jest to bardzo dobra cena” – specjalista ds. sprzedaży biletów lotniczych z portalu www.whynotfly.pl.

Turystyka kulturowa, z którą coraz częściej mamy do czynienia, powoduje coraz większą fascynację krajami Bliskiego Wschodu, Azją oraz innymi, rzadko odwiedzanymi miejscami. Interesuje nas tamtejsza kultura, zwyczaje, tradycje oraz kuchnia. Bezchmurne niebo i piaszczysta plaża przestały być jedynymi wyznacznikami udanych wakacji. Wybierając miejsce podróży kierujemy się dziś bowiem czymś więcej – pragniemy nie tylko zobaczyć, ale i poznać, dotknąć, doświadczyć kraju, w którym byliśmy.

Oczywiście są i tacy, którzy biletu do USA nie zamienią na żaden inny. W końcu to kraj marzeń, wyśniona ziemia, kraj szczęśliwych ludzi i amerykańskiego snu. Czemu jednak nie zobaczyć czegoś innego, bardziej egzotycznego? Azja jest bowiem miejscem niezwykłym, miejscem, którego nie da się zapomnieć, do którego pragnie się wracać. Planując wyjazd zastanówmy się zatem czy nie warto doświadczyć czegoś nowego i świeżego zamiast podążać utartymi ścieżkami.