Zima w Alpach

Długo oczekiwana zima i idealne warunki narciarskie przyszły w Alpy. Zima to zasługa Niżu Andrea. Mamy rekordowe opady śniegu w styczniu na przestrzeni ostatnich 30 lat. Do uprawiania białego szaleństwa warunki mają być dobre w najbliższych tygodniach, czytamy w komunikacie SnowTrex.com.

Na szczycie Zugspitze zanotowano 25 cm świeżego śniegu, a przy stacji kolejki górskiej 400 cm. Doskonałe warunki narciarskie na urlop zimowy. Śnieg znajdziemy w szwajcarskich regionach Wallis, Alpach Centralnych, Berneńskim Oberlandzie, czy Engandin. W austriackim Kössen zanotowano w ostatnich dniach obfite opady 50 cm śniegu. W dolnej stacji kolejki jest 120 cm śniegu, a w górnej 300 cm. Kössen oddalone jest zaledwie kilka kilometrów od niemieckiej granicy i jest prawdziwym zimowym rajem dla rodziny z dziećmi oraz dla miłośników narciarstwa biegowego. We Włoszech godna polecenia na rodzinny wypoczynek jest miejscowość narciarska Castelrotto.

Obfite opady śniegu dotarły także do Sölden: 55 cm w dolnej stacji kolejki i 280 cm w górnej tworzą wymarzone warunki dla miłośników białego szaleństwa. Sölden położone jest na wysokości 1377 m i znane jest, jako metropolia narciarstwa, snowboardu i après-ski oraz jako miejsce odbywających się tu Mistrzostw Swiata w narciarstwie alpejskim. Teren narciarski tworzy 150 km nartostrad obejmujących tereny na dwóch lodowcach: Rettenbach i Tiefenbach oraz rodzimą górę kurortu Sölden.

Kolejną austriacką miejscowością cieszącą się doskonałymi warunkami śniegowymi jest Mayrhofen w Dolinie Ziller. W dolinie odnotowano 40 cm świeżego puchu, a w górnych partiach gór aż 210 cm.

SnowTrex.com poleca w komunikacie ponadto swoją ofertę. Znaleźć ją można na stronie internetowej firmy.