Królik Bugs i jego miłości

Niezależne śledztwo dowiodło, iż mój (a także milionów innych dorosłych dzieciaków) gwiazdor z bajek miał w swoim życiu nie jedną, nie trzy, nie sześć, ale ponad dziesięć wybranek serca! Minimum. Gdyż co jakiś czas znajduję kolejne. No bo tak, pierwsza bezimienna żona, następna małżonka nazywająca się Pani Bugs Bunny, króliczka-robot, Millicent (ogromnych gabarytów króliczyca z Rosji), Daisy Lou, Lula Belle, koteczka Penelopa, magicznie zmieniona w króliczycę Wiedźma Hazel, Bonnie Bunny, Króliczka Bertha, Magnolia Bunny, Króliczka Honey jak również Króliczka Lola znana przede wszystkim z filmu Kosmiczny Mecz. Ej, coś mi nie pasuje! Czy na pewno 10? Przeliczmy dla pewności raz jeszcze… nie, już nie dziesięć. Po ponownym przeliczeniu wyszło 13. AŻ 13 WYBRANEK SERCA NA JEDNEGO MĘŻCZYZNĘ! Aż zawstydził Casanovę… ale wróćmy do tematu.

Pierwszą wybranką serca naszego idola była Lulabelle Bunny. O niej obecnie nie pamięta prawie nikt – i źle! Gdyż możemy ją uznawać za pierwszą, która w ogóle faktycznie była dziewczyną Królika Bugsa, nawet pomijając tego, że znaczenie jej jest najwyżej marginalne – Króliczka Lula Belle widzimy tylko w czterech historyjkach, jeden raz w serii „Four Color” i trzy razy w czasopiśmie „Looney Tunes and Merrie Melodies Comics”. Związek Bugsa i Lula Belle przetrwał kilka miesięcy – od listopada 1947 do maja 1948 roku. O Lula Belle jest tak mało wiadomości, że tak naprawdę nie wiemy nawet, kto ją powołał do życia. Najprawdopodobniej jest ona wynalazkiem Leona Schlesingera.

Jak wyglądała Lulabelle? Była to jasnowłosą króliczycą mającą szare futro, miała duże oczy i przydługawe rzęsy oraz była ubrana w spódniczkę. Inaczej niż Bugs, nie miała sterczących z przodu zębów ani białej brody.

Kolejną miłością Królika Bugsa była Daisy Lou (w polskim tłumaczeniu Stokrotka). Nasza Stokrotka wystąpiła jedynie w jednym filmie, w krótkometrażówce Hare Splitter. Zaprojektowana przez Friza Frelenga, Daisy Lou to króliczyca o szarym kolorze futra, ubrana w czerwoną bluzkę i spódnicę sięgającą do kolan. Grzeczna, delikatna kobietka, z bardzo czerwoną pomadką na ustach, o ujmującym uśmiechu i dużym biuście, posiadająca iście kobiecy urok. Króliczka Stokrotka ma wyrazistą osobowość, która przez długi czas nie pozwala o niej zapomnieć.

Najwięcej czasu Królik Bugs kręcił z Honey Bunny, bo ponad 50 lat. Stworzono ją pierwszy raz w 1953 roku, z jej debiutanckiego komiksu dowiadujemy się, że jest ona kuzynką Bugsa i śni o karierze znanej podróżniczki i wyłapywaczki słoni afrykańskich. W ciągu lat bardzo się zmieniła wizualnie, możemy wręcz powiedzieć, że doznała więcej przemian wizualnych niż Lady Gaga. Pokazywała się wszędzie prócz kreskówek. Przeważnie można ją było napotkać na przeróżnych zabawkach czy grafikach, czasami była umieszczana także w komiksach. Przestała się pojawiać około 1996 roku, gdy na srebrnym ekranie w superprodukcji Kosmiczny Mecz zadebiutowała niejaka Lola Bunny, która – jak odkryto – jest przeprojektowaną edycją Honey Bunny.

Widzowie z miejsca rozpoczęli snuć domysły, co skłoniło Warner Bros. do zmiany Honey w Lolę. Okazuje się, że najzwyczajniej w świecie Honey doświadczyła następną zmianę wizualną, połączoną tym razem ze zmianą imienia.

Jak już powiedziałem wcześniej, Honey przerwała karierę, ale zaledwie na kilka lat, albowiem już w okolicach 1999 roku pokazała się ponownie, tym razem już jedynie na gadżetach i grafikach. W ostatnim czasie, na grafikach stworzonych przez Kirka Muellera, dostała wygląd nasuwający na myśl hybrydę tej Króliczki Honey i Loli Bunny. Pokazująca się u Muellera dziewczyna Bugsa posiada cechy wyglądu Honey, z niewielką odmiennością, ma bowiem wzięte od Loli włosy koloru blond, uszy z kolei są podobnie jak Lola spięte fioletową gumką.