Gry komputerowe nie muszą być złe

KlawiaturaJednymi z tematów rozmów dzisiejszych nastolatków z pewnością są gry komputerowe. Każde dziecko niezaprzeczalnie się z nimi zetknęło czy to w domu, w szkole czy w kafejce internetowej. Cieszą się one tak dużą popularnością, gdyż oferują znacznie więcej możliwości rozrywki niż dawniejsze zabawki. Większości osób jednak kojarzą się one przede wszystkim z brutalnością i przemocą. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Gra internetowa potrafi być bardzo wciągająca co z jednej strony zdecydowanie jest jej zaletą, lecz z drugiej niestety nie odbija się to zbyt korzystnie na zdrowiu gracza. Ciągłe przewidywanie przed ekranem monitora psuje przede wszystkim wzrok, ale także stawy czy ogólne samopoczucie. Nic więc dziwnego, że rodzice podchodzą do tego tematu trochę sceptycznie i z dystansem. Z drugiej jednak strony w niektórych krajach planuje się wykorzystać chęć obcowania z komputerami w celach naukowych.

Edukacyjna gra przygodowa nie tylko dostarczy dziecku zabawy, ale także pomoże rozwinąć logiczne myślenie czy kreatywność. Z radością można zauważyć fakt, że powstaje coraz więcej gier tego typu, a każda z nich może się skupiać czy to na ćwiczeniu pamięci, spostrzegawczości, bądź nawet wprowadzeniu do nauki innego języka. Nie trudno także dostrzec tytuły traktujące o ortografii czy matematyce. Wszystko to oczywiście w przyjemnej i ciekawej dla dziecka oprawie wizualnej.

Zagraj teraz i sam się przekonaj, że przesiadywanie przed komputerem wcale nie musi się równać z bezsensowną stratą czasu. W dzisiejszym świecie nie sposób uciec od najnowszych  dóbr technologii i nie należy się ich bać. Przy odrobinie racjonalnego myślenia może ona zdecydowanie więcej pomóc niż zaszkodzić. Oczywiście warto jednak stale kontrolować jakie nowe gry przynosi dziecko do domu i dbać o to, aby były one dostosowane do jego wieku. W tym celu na opakowaniu umieszczono specjalne znaki informujące grupie wiekowej, do której dany produkt jest skierowany.