Poradnik imprezowy – przepis na organizację imprezy firmowej

Organizacja imprez tematycznych nie należy do łatwych zadań. Biorąc pod uwagę silne zdywersyfikowanie dostępnych ofert i szeroką rozpiętość cenową nie jest łatwo w pełni zadowolić coraz bardziej wymagającego klienta. Dostępność różnego rodzaju atrakcji, nawet tych najbardziej wymyślnych jest coraz większa i w zasadzie większość świetnych rozrywek, takich, które jeszcze kilka lat temu były absolutną nowością stało się oklepane i pospolite. Czym jeszcze można zaskoczyć klienta? Co zaoferować, żeby zrobić na nim wrażenie? W którym kierunku iść?

Na rynku agencji eventowych w Poznaniu panuje silna konkurencja, jednak większość z nich, nawet te mniejsze, radzą sobie całkiem nieźle w tych, nie ukrywajmy, wymagających czasach. Gdy wszyscy dookoła trąbią o kryzysie i spodziewają się jeszcze większego, to pierwsze cięcia w budżecie zastosują właśnie na wydatkach na rozrywkę i zabawę. Jak więc poradzić sobie z niekorzystną koniunkturą i jak przebić się i wyróźnić spośród innych agencji eventowych i zorganizować imprezę firmową w Poznaniu – najlepszą imprezę?

Przede wszystkim liczy się pomysł, czyli stawiamy na oryginalność. Wszyscy wiemy jak wygląda dziewcze wijące się na scenie w świecącej sukience i na niewielkiej części robi to jeszcze wrażenie. Teraz to dziewcze powinno efektownie wić się i plątać w szarfie podwieszonej do sufitu, a na koniec najlepiej zniknąć i pojawić się w tej samej sekundzie w drugim końcu sali, ku zaskoczeniu i uciesze wszystkich. Nie przesadzajmy jednak. I bez tego można całkiem udanie zorganizować imprezę tematyczną.

Przede wszystkim spójność. Impreza powinna być utrzymana konsekwentnie w jednym temacie, także zaraz po pięknych paniach tańczących sambę w wielkich pióropuszach, nie powinien pojawić się mafioso w pasiastym garniturze z cygarem w zębach. Chyba, że zamysł imprezy jest taki, że przenosimy się w czasie i przestrzeni, wtedy jak największe zróżnicowanie i nieustanne zaskakiwanie odbiorców jest w cenie. Można też stawiać na widowiskowość – czyli pokazy ognia, lasery, zaangażowanie dużej liczby osób, na zróżnicowanej przestrzeni.

Ważnym elementem podczas organizacji imprezy firmowej w Poznaniu może być też zatrudnienie gwiazdy. Zabieg ten od razu potęguje pozytywne doznania i nie pozostawia imprezy bez echa, gdyż wszyscy pracownicy będą jeszcze długo wspominać moment, w którym Krzysztof Ibisz, albo Rena Rolska uścisnęli im rękę. Tak więc oryginalność, widowiskowość, oryginalność, sławne osobistości i jeszcze raz oryginalność – oto recepta na sukces w organizacji imprez tematycznych.