Systemy bukmacherskie – fakt czy mit

Ostatnio systemy bukmacherskie cieszą się dość dużą popularnością w Polsce. Jednym z bardziej znanych jest system zwący się handicap azjatycki. Aczkolwiek ów system sprawia znaczne trudności początkującym graczom. Osoby, które przynajmniej trochę zapoznały się już z systemami bukmacherskimi winny sobie z nimi poradzić. Ale o co dokładnie w tym systemie chodzi?

Mianowicie słowo „handicap” znaczy tutaj sumę punktów, która dodawana jest do końcowego stanu konta konkretnej drużyny. Z reguły takie punkty otrzymuje zawodnik słabszy, aczkolwiek zdarza się również, iż otrzymuje je zawodnik mocniejszy po to, aby zwiększyć przewagę. Najlepiej działanie tego systemu jest wyjaśnić na bazie przykładu Draw no Bet. Oznacza on, że jeżeli typowany przez nas mecz skończy się remisem, to środki pieniężne, jakie typowaliśmy na ten mecz zostaną nam oddane. Powiedzmy, iż obstawiliśmy w Draw no Bet Chelsea – Liverpool (+ 1 AH), w przypadku, kiedy wygra Chelsea strzelając o jednego gola więcej niżeli Liverpool to również dostaniemy zwrot całej postawionej przez nas stawki. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta: po dodaniu jednego punkciku do konta Manchesteru uzyskamy wirtualny wynik, jaki doprowadzi do remisu. Takie systemy bukmacherskie są bardzo znane właściwie ze względu na pomniejszone ryzyko porażki. Należy tylko dobrze zapoznać się z zasadami, ponieważ system handicap azjatycki rozróżnia jeszcze system połówkowy oraz ćwiartkowy, jakie na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość skomplikowane. Szczerze mówiąc te „podsystemy” będą w stanie opanować jedynie osoby, które są co najmniej na poziomie średnio zaawansowanym jeśli chodzi o systemy bukmacherskie. Dlatego osoby początkujące winny rozpocząć od prostszych systemów, takich jak np. progresja, jaka ma łatwe zasady, aczkolwiek przeznaczony jest on dla najlepszych graczy, jacy potrafią cierpliwie oczekiwać na wygraną. Innym, w miarę bezpiecznym systemem jest tzw. zasada słupkowa, która polega na podzieleniu planu gry na kilka spotkań. System ten w dużym stopniu przypomina progresję, ale ma kilka zasadniczych różnic, z którymi dobrze się zaznajomić.