Ty, Twój aparat i… blogi

Blog to – zgodnie z definicją jaką możemy znaleźć na stronie popularnej internetowej encyklopedii, Wikipedii – rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, uporządkowane chronologicznie wpisy.

Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne nosi nazwę blogosfery. Najważniejsi blogerzy zyskali także znaczenie marketingowe, bowiem ich wpisy pozwalają skutecznie sprzedawać wszystko – od kosmetyczek po podróże. Niemniej jednak obecnie blogi traktowane są przez większość użytkowników jako strony służące do dzielenia się swoją pasją, a takie działanie wymaga z reguły dokumentacji naszych poczynań w postaci dodawania… kolejnych zdjęć.

Blog – ale jaki?

aparaty zrobiły rewolucjęObecnie prawie w każdy domu znajdziemy aparaty cyfrowe – zarówno te mniej, jak i te bardziej zaawansowane. Aparat stał się urządzeniem tak popularnym, że często towarzyszy nam on na co dzień z powodzeniem znajdując swoje miejsce w torbie na laptop, plecaku czy nawet damskiej torebce. Jednak istnieje pewnego rodzaju, specyficzna grupa użytkowników którym najlepsze aparaty fotograficzne służą za urządzenia, pomagające w prowadzeniu… bloga internetowego. Jak to możliwe?

Moda na blogowanie

W chwili obecnej rekordy popularności biją blogi, na których użytkownicy publikują zdjęcia dokumentujące ich pasję. Dla przykładu: osoby kochające kuchnie i gotowanie publikują na blogach wypróbowane przez nich przepisy wraz ze zdjęciami potraw. Innym przykładem mogą być zdjęcia blogerek, umieszczających fotografie, na których prezentują one własnoręcznie skomponowane kreacje na różne okazje. W ten prosty sposób nie tylko rozwijamy swoje zainteresowania, ale również otrzymujemy swego rodzaju motywację do kontynuowania pracy, a ponadto poznajemy ludzi o podobnym hobby – głównie odwiedzają blogi związane tematycznie z naszym własnym „internetowym pamiętnikiem”.

Jeśli więc i Ty masz pasję, którą chciałbyś podzielić się z innymi, już dziś łap za swój aparat np. aparat Sony, fotografuj i umieszczaj zdjęcia na swoim blogu. Prowadzenie bloga to nie tylko wspaniała, ale także wciągająca i rozwijająca zabawa!