CH Osowa wspomaga akcję „To nie krasnoludki palą śmieci”

Zlokalizowane w Gdańsku Centrum Handlowe Osowa zaangażowało się w program „To nie krasnoludki palą śmieci” realizowany przez Fundację Arka. Celem akcji jest zbudowanie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie właściwego zagospodarowania i segregacji odpadów. W ramach współpracy w dniach 12-22 kwietnia 2011 roku na terenie CH Osowa wyeksponowana będzie wystawa przedstawiająca scenki związane z problemem palenia śmieci oraz działaniami dla ochrony środowiska.

Wystawa „To nie krasnoludki palą śmieci” wraz z happeningiem i konferencją prasową to najważniejsza część kampanii realizowanej przez Fundację Arka. Głównym elementem ekspozycji jest umieszczenie w CH Osowa 12 bannerów opowiadających historie nawiązujące do problematyki palenia śmieci i ich segregowania jako alternatywy.

„Ochrona środowiska to temat bardzo ważny, w który warto się angażować. Współpraca z Fundacją Arka i organizacja wystawy ekologicznej na terenie Centrum Handlowego Osowa doskonale wpisuje się w naszą strategię komunikacji. Wspieranie inicjatyw mających na celu ochronę przyrody potwierdza wizerunek naszego centrum jako przyjaznego naturze”– mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Ekspozycję można oglądać w Centrum Handlowym Osowa w terminie 12-22 kwietnia 2011 roku w godzinach otwarcia centrum.

W dniu 12 kwietnia w Gdańsku pracownicy Fundacji Arka przeprowadzili również warsztaty edukacyjne w przedszkolach oraz szkołach, które zakończyły się wspólnym happeningiem oraz konferencją prasową pod fontanną Neptuna.

Do tej pory akcja odbyła się w 13 miastach, m.in. w Warszawie, Katowicach czy Toruniu.

Informacje o firmie:

Centrum Handlowe Osowa to jednopoziomowe centrum pierwszej generacji otwarte 18 listopada 1998 roku jako jedno z pierwszych w Trójmieście. Zlokalizowane jest przy Obwodnicy Trójmiasta, przy trasie będącej przedłużeniem autostrady A1 i prowadzącej na Hel (droga krajowa S6). Na terenie obiektu znajduje się największy w Trójmieście hipermarket REAL oraz 68 butików i punktów usługowych. CH Osowa to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym. Nowoczesna strefa restauracyjna z darmowym dostępem do bezprzewodowego internetu idealnie nadaje się na spotkania biznesowe oraz dla osób będących w podróży.

www.chosowa.pl