6 postanowień noworocznych wartych uwagi

Zastanawiasz się, co tak naprawdę warto sobie postanowić z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2011? Zebrałem dla Ciebie pomysły, które poprawią Twoje zdrowie, finanse osobiste oraz ogólne zadowolenie z życia.

Z poniższych postanowień wybierz dla siebie te, które przyjdą Ci z łatwością. Przecież nie o to chodzi, aby zmiana była dla Ciebie męką, ale szansą na lepsze i bardziej radosne jutro. Zaczynamy.

1. Będę uśmiechać się do innych ludzi

Zastanów się – jak często patrzysz na innych spode łba? Jak często odzywasz się niemiło do drugiego człowieka, taranujesz kogoś w autobusie albo obrzucasz przekleństwem? Zobacz, że inni ludzie to też… ludzie. Nie musisz od razu wstępować do organizacji charytatywnej, żeby zmienić się na lepsze. Po prostu zacznij się uśmiechać do innych. Powinno od razu podziałać i świat pewnie stanie się dla Ciebie także bardziej życzliwy.

2. Rzuć palenie i biegaj

To postanowienie chyba jest jednym z najpowszechniejszych. Przyda się do realizacji celu pierwszego, bowiem fajki przyczyniają się do żółknięcia zębów. Głód nikotynowy ukróć jedzeniem owoców i warzyw oraz bieganiem. Zapisanie się na siłownię i basen też jest godne pochwały.

3. Zmień miejsce zamieszkania

Jeżeli niewiele Cię łączy z obecnym miejscem pobytu i nie podoba Ci się tam, po prostu przygotuj się do wyjazdu, spakuj się i ruszaj przed siebie. Przecież poradzisz sobie w każdym miejscu. Możesz ruszyć do innego miasta lub całkiem zmienić kraj. Zawsze milej spędzić zimę w pełnym słońcu niż przy dwudziestu stopniach mrozu. No, chyba że jesteś morsem i miłośnikiem kąpieli w przeręblach.

4. Zadbaj o swoje finanse prywatne i firmowe

Jeśli nie zarabiasz dwóch średnich krajowych pensji lub wydajesz wszystko w parę dni po wypłacie, zastanów się nad kontrolą wydatków. Od północy 1 stycznia 2011 roku spisuj nawet najmniejszy wydatek. Zobaczysz, gdzie Ci wypływają pieniądze. Z pomocą mogą przyjść aplikacje do zarządzania domowym budżetem, takie jak iFin24 na iPhone’a.
Prowadzący firmę też może wnieść do swojego życia wiele spokoju i dodatkowej gotówki. Przejrzyj pozycje budżetu, które przynosiły największe zyski i straty. Wyciągnij wnioski. Może potrzebujesz do pomocy praktykantów lub warto byłoby zamówić usługi księgowe w biurze rachunkowym? Porozmawiaj też ze swoimi współpracownikami, czego spodziewają się po nowym roku.

5. Przyspiesz swoją pracę – posprzątaj

Nie sposób pracować dużo, czyli robić i się narobić. Najważniejsze, by Twoje działania sprawiały Ci przyjemność, zapewniały dochód i rozwijały zdolności. A trwać nie muszą długo. Aby przyspieszyć wykonywanie swoich czynności, po prostu posprzątaj swoje biurko i pulpit komputera. Niepotrzebne dokumenty schowaj do segregatorów lub wyrzuć. Zbędne pliki też zniszcz lub przenieś je do wirtualnego dysku, takiego jak iBard24. Jeśli aplikacje odpalają się wolno, najlepiej kup nowy laptop, jeżeli Twoja praca nie ogranicza się do arkusza kalkulacyjnego lub edytora tekstów.

6. Odrzuć postanowienia

Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś i przyjmij tylko jedną zasadę: liczy się tylko teraźniejszość. Oczywiście, planuj i oddawaj się marzeniom. Ale wiedz, że szczęście jest w tej chwili i od Ciebie zależy, co będzie działo się w swoim życiu.

To tylko garstka decyzji, jakie można podjąć wkraczając w Nowy Rok 2011. Na co zdecydujesz się Ty?