Meble w stylu retro

Dom z inspiracją retro to kierunek, który ostatnio osiąga zdumiewającą popularność. Co wyróżniające, liczne jego elementy uzyskać można niskim kosztem, przykładowo idąc na pchli targ czy przeglądając przedmioty przechowywane w piwnicy w domu rodzinnym. Wyposażenie w stylu retro, ozdoby czy dekoracje ścian – te i inne elementy powinny dać zgrany efekt.

Retro to styl, który korzysta z dawnych kierunków w aranżacji, dla jednych są to kwiatowe wzory, a dla innych jaskrawe barwy lat 70. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się tak samo w sypialni, jak i jadalni czy innych pomieszczeniach. Producenci elementów wyposażenia świetnie wiedzą jakie zaintrygowanie wzbudza retro, wobec tego ciekawe meble kuchenne, ale też inne odnaleźć można w licznych katalogach z meblami. Pod względem wzornictwa dominują drewniane, ale właściwie prezentują się również te białe czy w innych kolorach. Do tego jeszcze kilka urokliwych elementów, jak delikatne kubki do kakao i starodawne foremki do ciastek pozwolą uzyskać niepowtarzalny efekt.
Tymczasem w salonie atmosferę budują nie tylko meble do salonu, ale również narzuty na tapczan, obrusy czy stare fotografie porozwieszane na ścianach. W różnych wnętrzach świetnie sprawdzają się tzw. meble systemowe, gdyż z jednej strony ich wygląd może nawiązywać do wybranego stylu, ale również pozwalają wygodnie przechowywać liczne przedmioty. Retro pojawić się może też w łazience, gdzie elementem wyposażenia mogą stać się wzorzyste ręczniki czy ozdobne mydełka. Swoje zamiłowanie do stylu minionych lat okazać można również w ogrodzie, gdzie doskonale wyglądają stylizowane meble, ale też proste leżaki oraz pojawiające się między gałęziami drzew małe latarenki lub barwne jak motyle ceramiczne donice.
Styl retro pojawić się może w najróżniejszych elementach wnętrza, zawsze jednak przynosi klimat przytulności i nostalgii za minionym czasem.


Sprawdź również:

Polaminart – Producent płyt laminowanych
www.polaminart.com.pl