Ruszyła akcja pantofle dla potrzebujących

Ruszyła kolejna akcja, która ma na celu zakupić pantofle dla osób najbardziej potrzebujących. Jak wiadomo pantofle są używane w codziennym życiu, ale niestety nie wszystkich na nie stać. Dlatego akcja ma na celu zebranie jak największej kwoty pieniężnej w tym szczytnym celu.

Wolontariusze, którzy przeprowadzili sondę i zebrali informacje głównie od osób bezdomnych otrzymali obraz, jakie jest zapotrzebowanie na pantofle dla osób, które naprawdę ich potrzebują. Zbiórka funduszy potrwa przez kilka tygodni w największych miastach w kraju, jak i również po raz pierwszy w tym roku poza jego granicami. Patrząc na akcje przeprowadzone w poprzednich latach można powiedzieć, że z każdym rokiem zebrane fundusze są coraz większe. Nawet najmniejsza kwota pieniężna jest bardzo ważna i zebrana każda złotówka jest wydana na szczytny cel. Duży wkład mają też firmy, które produkują pantofle. Przedsiębiorcy zobowiązali się, że odsprzedadzą po bardzo obniżonych cenach towar i dostarczą go na własny koszt pod wskazany adres.

Za niedługo spadnie pierwszy śnieg wówczas wolontariusze ruszą w teren, aby obdarować potrzebujące osoby i aby nikt nie został bez pomocy, a jak wiadomo z każdym rokiem takich ludzi przybywa. Problem bezdomności jest i będzie istniał. Tylko od nas zależy jak podejdziemy do tego. Nikt z nas z pewnością nie chciałby być na ich miejscu. Naszym obowiązkiem jest to, żeby wyciągnąć rękę i nieś pomoc, dlatego ta akcja pokazuje, że nie jesteśmy obojętni i w jakikolwiek sposób chcemy pomagać tym najbardziej potrzebującym.

W prasie ukazał się też obszerny artykuł na temat tegorocznej akcji. Organizatorzy zapowiedzieli, że przyszłoroczna zbiórka odbędzie się tak samo, jak w poprzednich latach. Wolontariusze też wyrazili chęć uczestnictwa w przyszłym roku, bo bez nich było, by o wiele trudniej i cała akcja zbiórki nie miałaby takiego rozmachu.