Co robić by nasz brzuch był atrakcyjny?

Dla wielu z nas gruby brzuch to duży dyskomfort. Na szczęście mamy skuteczne sposoby, by pozbyć się takiego problemu, według techniki mały wysiłek, duży efekt. Odpowiednie ćwiczenia na płaski brzuch wzmocnią mięśnie brzucha, a zmiana diety sprawi, że po wstrętnym zaokrągleniu zostaną wyłącznie wspomnienia.

O ćwiczeniach na płaski brzuch za chwilę, najpierw skupmy się na odpowiednich posiłkach. Jeśli tylko masz chęć na coś słodkiego, wybieraj owoce. Banan zawiera dużo witaminy C, jeden owoc zaspokaja jedno dniowe zapotrzebowanie organizmu. Morele maja mało kalorii, za to dużo witamin i minerałów, które wpływają przemianę materii. Postaraj się unikać soli. Dlatego gotując, dodawaj do dania zamiast soli zioła np. curry. U kobiet tkanka tłuszczowa najczęściej odkłada się na biodrach i brzuszku. Aby uniknąć tyciu, trzeba ograniczyć konsumpcję tłuszczy. Zamiast tłustego mięsa smakuj szynkę drobiową, żółty ser zastąp chudym twarogiem.

Kosmetyki do pielęgnacji brzucha mają składniki ujędrniające ciało i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej np. kofeina, a także algi. Wcieraj to rano i w nocy. A ponieważ nie mniej ważny od tego typu środków jest masaż, nakładając na ciało krem, wmasowuj to kolistymi ruchami. Pod koniec oszczypuj mięśnie palcami. Dzięki temu brzuch znacznie szybciej stanie się płaski. Pierwszych rezultatów możesz się spodziewać po ok. 6 tygodniach.

Jeśli zjadłaś za dużo, masz wrażenie, że jesteś pełna, wówczas wypij herbatę z anyżu. Jeżeli chodzisz zgarbiona, nie dziw się, że zamiast płaskiego brzuszka, masz z przodu coś w typie piłeczki.

Warto zrobić kompres wyszczuplający. Taki zabieg przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Szczypta liści bluszczu, które możesz kupić w sklepiku zielarskim przygotuj w litrze wody na ogniu przez pół godziny. Nasącz gazę ciepłym wywarem, połóż na 20 minut na brzuchu, przykryj ręcznikiem. Kurację powtarzaj 4 razy w tygodniu przez dwa miesiące. Masowanie i szczypanie pobudza krążenie krwi i wzmocni napięcie skóry. Zawsze po kąpieli pomasuj sobie w taki sposób brzuch.

Uczeni uważają, że większość z nas źle oddycha, za płytko. Spróbuj brać głęboki wdech nosem, wydychając całe powietrze ustami. Dotlenisz organizm i umocnisz mięśnie brzuszka.

Nic jednak nie zastąpi wysiłku fizycznego. Będziesz mieć płaski brzuch jeśli tylko zastosujesz odpowiednie ćwiczenia. Każda aktywność fizyczna, taka jak bieganie, skakanie czy taniec wpłyną bardzo dobrze na wygląd brzucha. Wyjątkowo skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch to zwykłe brzuszki i skosy które można wykonywać również w pracy na krześle obracanym.