Konkursy z nagrodami – warto próbować szczęścia

konkurs z nagrodą

Zarówno loterie, jak i konkursy zyskały już w Polsce ustabilizowaną popularność. Związane jest to oczywiście z obopólną korzyścią, zadowoleni są bowiem  zarówno uczestnicy – wygrywający małym wysiłkiem atrakcyjne nagrody, jak i organizatorzy – zarabiający na tym (loterie) lub przynajmniej promujący swój produkt (konkursy). Szczególnie dużą popularnością cieszyły się już od początku lat dziewięćdziesiątych  te pierwsze, co w połączeniu z przepisami prawnymi utrudniającymi rejestrację nowych loterii spowodowało praktyczną monopolizację tej części rynku.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku konkursów. Dziś – głównie za sprawą Internetu – zyskują one wciąż rosnące uznanie i powoli zaczynają doganiać pod względem popularności wszelkiego rodzaju loterie (pod względem ilości już dawno wielokrotnie je przegoniły).

Co cieszyło się największą popularnością?

Bodaj największy wzrost popularności zdobyły w ostatnich latach konkursy z nagrodami rzeczowymi. Podstawową grupą docelową takich inicjatyw są internauci odwiedzający tematyczne strony internetowe. Przykładem mogą tu być fani gier komputerowych, którzy na portalach poświęconych tej rozrywce prześcigają się w wymyślaniu haseł, pisaniu recenzji nowości, czy wklejaniu screenów z ciekawych partii licząc na zdobycie swoich wymarzonych produktów.

Kobiety jako grupa docelowa

Kobiety odwiedzające portale poświęcone modzie i wizażowi, to drugie ze środowisk najczęściej wybieranych przez organizatorów konkursów. Inicjatywy tego typu rzadziej wiążą się z koniecznością poświęcenia im dłuższego czasu i wysiłku – częściej polegają na prostym „kliknięciu”, ewentualnie napisaniu czegoś krótkiego. Nagrody, jakie można tu wygrać są jednak bardzo interesujące.

Co można wygrać w konkursach dla kobiet?

Przeważają oczywiście kosmetyki – od popularnych i tanich, po bardzo ekskluzywne, a nieraz i całe zestawy – jednak zdarzają się również oferty ciekawsze, gdzie do wygrania jest na przykład: profesjonalny makijaż, wizyta w SPA czy darmowa porada stylisty od mody.

Oczywiście istnieją również konkursy, w których można wygrać nawet drogie wycieczki na drugi koniec świata, jednak szansa zdobycie głównej nagrody jest prawie tak mała jak w przypadku najpopularniejszych loterii.