Nie zapominaj o pielęgnacji paznokci

Zima to trudny czas dla naszych paznokci. Mróz, śnieg, zimny wiatr oraz brak łatwo przyswajalnych witamin w postaci świeżych owoców i warzyw pozostawiają ślady na płytce paznokci. Jej wygląd może też stanowić dla nas informację o ogólnym stanie zdrowia naszego organizmu. Łamliwe paznokcie, przebarwienia na ich płytce i prążki wynikają z niedoborów witamin i mikroelementów. Dlatego szczególnie zimą powinnaś zadbać o ich zdrowy wygląd.

Z pomocą idą nam kosmetyki. Na rynku obecnych jest wiele preparatów do pielęgnacji paznokci. Kremy, odżywki z minerałami i różnego rodzaju preparaty wzmacniające czy zestawy witamin – wszystko to pomoże nam zadbać o zdrowy wygląd naszych paznokci. Warto skorzystać też z tradycyjnych i wypróbowanych przez nasze babcie metod domowych. Jeśli nasze paznokcie są połamane i w bardzo złym stanie, z pewnością pomoże obcięcie ich i smarowanie oliwą z oliwek lub sokiem z cytryny. Staraj się też stosować lakiery z właściwościami odżywczymi, na przykład z zawartością witaminy E. Jeśli twoje paznokcie łatwo się łamią, zaopatrz się także w ochraniacz do kruchych paznokci. Wzmocni on płytkę paznokcia i zabezpieczy ją przed pękaniem oraz rozdwajaniem. Rutynowa pielęgnacja jest nieoceniona, zwłaszcza jeżeli chodzi o paznokcie. Warto wziąć to sobie do serca i nie zaniedbywać ich pielęgnacji, nawet gdy mamy wiele innych spraw na głowie.

Jeśli twoje paznokcie są już w dobrej formie, pomaluj je lakierem w modnym kolorze i ozdób. Zdobienie paznokci jest obecnie bardzo modne. Możesz zastosować tipsy, różnokolorowe lakiery, dekoracje i złożone wzorki lub też zdecydować się na bardziej naturalny wygląd. Dostępnych jest wiele elementów ozdobnych do paznokci: kryształki Svarovskiego, cyrkonie, hologramy, masy perłowe, naklejki i wiele, wiele więcej. Ozdobienie nimi paznokci nie jest łatwe, więc najlepiej pozostawić to zadanie specjalistce. Jeśli jednak potrafisz to umiejętnie zrobić sama, z łatwością znajdziesz w Internecie wiele sklepów, w których dostaniesz niezliczone materiały do zdobienia paznokci. Jeśli jesteś kreatywną osobą, na pewno stworzysz niebanalną stylizację.