Poznaj ćwiczenia pilates

Pilates to metoda ćwiczeń fizycznych opracowana w początkach XX wieku. Założeniem Josepha Pilatesa, twórcy metody nazwanej „Pilates”, było takie skomponowanie zestawu ćwiczeń, aby jednocześnie rozciągnąć i uelastycznić mięśnie całego ciała. W efekcie połączenia ćwiczeń izomerycznych, elementów jogi i baletu, powstała unikalna kombinacja ponad 500 rodzajów ćwiczeń fizycznych angażujących wszystkie mięśnie ludzkiego ciała, niepowodująca jednak nadmiernego przyrostu masy mięśniowej, ani obciążenia dla kręgosłupa.

Pilates pozytywnie wpływa na poprawę postawy naszego ciała, ogólne uelastycznienie mięśni, obniża odczuwany przez nas poziom stresu, a przez to rewelacyjnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Pilates jest jedną z najbezpieczniejszych dla naszego organizmu form aktywności ruchowej, jakie do tej pory opracowano na świecie. Sam twórca Pilatesu wyrażał przekonanie, że jest to metoda „dobrego samopoczucia”, a stosujący ją ludzie, osiągając dzięki systematycznym ćwiczeniom wewnętrzną równowagę, zyskają zdolność determinacji w dążeniu do osiągania życiowych celów, przez co mogą być po prostu szczęśliwsi.

Unikalny dobór ćwiczeń wykonywanych w rytm spokojnej, nastrojowej muzyki jest idealnym przepisem na poprawę samopoczucia i osiągnięcie wewnętrznej harmonii. Entuzjaści Pilatesu są zgodni, że ta oryginalna metoda ma działanie wprost zbawienne nie tylko na wygląd naszej sylwetki, ale także zdrowie naszego organizmu, a przez to – na nasze samopoczucie. Co bardzo ważne – Pilates jest metodą absolutnie bezinwazyjną, dzięki czemu mogą ją stosować wszyscy – bez względu na wiek czy warunki fizyczne.

Spowodowało to, że metoda ta stała się niezwykle popularna już od momentu powstania, a ludzi, którzy coraz chętniej po nią sięgają wciąż przybywa na całym świecie. Nic zresztą dziwnego – Pilates jest bowiem niezwykle prosty, a przy tym zaskakująco efektywny. Zestaw ćwiczeń opracowany z naciskiem na uelastycznienie i wzmocnienie mięśni, osiągnięcie równowagi, a przez to zwiększenie świadomości własnego ciała i harmonijne z nim współistnienie jest idealnym sposobem na to, aby w krótkim czasie i bez zbędnego obciążania organizmu osiągnąć idealną sylwetkę i spokój duszy.