Jak trzymać pion?

Zdrowy kręgosłup to podstawa dobrego samopoczucia, właściwej postawy oraz dobrej kondycji fizycznej. Pamiętać o nim powinni szczególnie ci, którzy przez wiele godzin pracują w pozycji siedzącej. Gabinet fizjoterapeutyczny Medicago w prosty, szybki i bezbolesny sposób sprawdzi stan kręgosłupa i jeśli zajdzie taka potrzeba – zaproponuje odpowiedni program rehabilitacji z dojazdem do klienta.

Medicago jest autorem programu „Zdrowe Plecy…” i jedyną firmą na Dolnym Śląsku, dysponującą najnowocześniejszym i całkowicie bezinwazyjnym sprzętem diagnostycznym. Szwajcarskie urządzenie MediMouse® pozwala w pełni profesjonalnie i zarazem kompletnie bezboleśnie zbadać krzywizny kręgosłupa. Dzięki niemu można na własne oczy przekonać się, w jakim stanie są nasze plecy. Wyniki badania przedstawiane są bowiem w postaci przejrzystej wizualizacji 3D oraz objaśniane przez certyfikowanego fizjoterapeutę.

Medicago to unikalny projekt, który powstał z myślą o mieszkańcach wielkiego miasta, żyjących w biegu. Jako fizjoterapeutka często spotykałam się z tym, że ktoś mimo narastających problemów z kręgosłupem wciąż bardzo intensywnie pracował nad kontraktem i wciąż uczestniczył w spotkaniach z klientami. Tymczasem w przypadku tych schorzeń bardzo ważny jest właśnie moment rozpoczęcia leczenia” – objaśnia Dominika Grygier-Ociepka, koordynator programu „Zdrowe Plecy…”.

Medicago profesjonalnie i bezboleśnie zdiagnozuje stan kręgosłupa. Co ważniejsze jednak, dostosuje się przy tym do naszych możliwości czasowych i stylu życia, przeprowadzając badanie w dogodnym dla nas miejscu np. w domu, pracy czy szkole. Dzięki temu dowiemy się, jak na co dzień dbać o swój kręgosłup, by uniknąć jego przeciążania. Medicago dołącza również do badań autorskie porady oraz dobrane indywidualnie propozycje ćwiczeń.

Więcej informacji na temat firmy Medicago oraz film, pokazujący na czym polega badanie urządzeniem MediMouse®, można znaleźć pod adresem: www.zdroweplecy.com.pl.