Jakie fryzury modne tej wiosny?

Z nadejściem wiosny nabieramy ochoty na zmiany. Wyższe temperatury i wiosenny krajobraz dookoła jeszcze bardziej zachęcają nas do spróbowania czegoś nowego, ujrzenia siebie w nowej odsłonie. Najszybszy i najprostszy sposób na wiosenną metamorfozę i zmianę wizerunku? Wizyta u fryzjera.

Nowy sezon już się rozpoczął, a co za tym idzie pojawiły się nowe trendy i fryzjerskie inspiracje. Jakie fryzury, uczesania i upięcia będą modne tej wiosny? Po fachową odpowiedź udaliśmy się do jednego z warszawskich salonów fryzjersko-kosmetycznych.  O wiosennych trendach w krótkim wywiadzie opowiedziała nam Agnieszka Zawadzka, manager Salonu Piękności Denique mieszczącego się w Centrum Handlowym Bemowo.

Kolor to jeden z ważniejszych elementów naszej fryzury. Jakie kolory styliści proponują nam na nadchodzący sezon wiosenny? Jakie kolory będą najbardziej pożądane? Naturalne czy raczej ekstrawaganckie i mocne?

W nadchodzącym sezonie wiosenno -letnim styliści proponują kolory nawiązujące do naturalnych barw lata: piasku, słońca, morza.  Jasne, ciepłe blondy inspirowane odcieniami rozgrzanego piasku i miodowe brązy   czerpane z morskiej toni w której zanurza się zachodzące słońce.

Jakie Pani zdaniem będą najbardziej popularne obcięcia damskie w nadchodzącym wiosenno-letnim sezonie? Krótkie, czy może długie? Napuszone czy gładkie?

Niezależnie od długości fryzury o zwiększonej objętości zawsze dopasowane do ubioru i sytuacji. Jest to czas loków, fryzur tworzonych  z frywolnie podpiętych pasm z wpiętymi ozdobami  i opaskami jak i długich prostych włosów z wyciętą grzywką. Stawiamy na naturalność i lekkość.

Co Pani zdaniem będzie hitem tegorocznego wiosenno-letniego sezonu?

Cięcie warstwami – wprowadzi ekstrawagancję do każdej fryzury niezależnie czy włosy są długie czy krótkie, grube czy delikatne. Zmęczonym włosom doda lekkości. Połączy swobodę i zabawę z delikatnością i naturą. Najwięcej możliwości będą tutaj miały Panie z długością włosów sięgającą do ramion.

Jaka zatem fryzura na wiosnę? Odpowiadając na nasze tytułowe pytanie, warto zauważyć, że wśród fryzur na wiosnę pojawi się wiele znanych już trendów, jednak większość z nich będzie nieco odświeżona. Ważne, aby każda z nas odnalazła coś dopasowanego do własnego stylu, w czym będzie czuła się dobrze i będzie odpowiednie do jej gustu.