Placówki medyczne i prywatny szpital w jednym miejscu

Sektor prywatny w systemie opieki zdrowotnej rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Lepsza i szybsza obsługa medyczna, nowoczesny sprzęt, a także lepsze warunki pracy przyciągają zarówno pacjentów, jak i nowych kontrahentów. Rośnie jednocześnie liczba osób niezadowolonych z publicznej służby zdrowia. Chorzy, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z usług prywatnych placówek, teraz chętnie płacą nie tylko za specjalistyczne badania, ale również za wizytę u lekarza rodzinnego. Dodatkowym motorem napędzającym rozwój prywatnej opieki medycznej są firmy, które coraz częściej wykupują abonamenty medyczne dla swoich pracowników. To wszystko sprawia, że nieustannie rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Od kilku lat powstają więc ciągle kolejne placówki medyczne i coraz więcej ubezpieczycieli inwestuje także w prywatny szpital.

Jedną z podstawowych zalet posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest więc to, że mamy coraz większy dostęp do opieki medycznej, nie tylko w całej Polsce, ale również poza granicami kraju. Placówki medyczne powstają już w każdym większym mieście. Otwieranych jest też coraz więcej filii i to w całej Europie. Korzystanie z prywatnych placówek powoduje, że nie musimy już czekać tygodniami na leczenie, na własną rękę szukać miejsca, w którym wykonamy specjalistyczne badanie, jak np. rezonans magnetyczny, w razie poważniejszej choroby czy zabiegu czeka na nas prywatny szpital, w którym warunki oraz atmosfera jest bliska tej z naszego domu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w związku z szybko wzrastającą konkurencją decydują się na wdrażanie coraz nowszych technologii i projektów mających na celu poprawę ich konkurencyjności. Placówki medyczne starają się w jak największym stopniu sprostać oczekiwaniom pacjentów. Stosują więc nowoczesne metody leczenia, zatrudniają fachowy personel, gwarantują szybką pomoc, poczucie bezpieczeństwa i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Prywatny szpital jest lepiej wyposażony, zapewnia pacjentom poczucie zrozumienia, dyskrecji i intymności, a także wyższą jakość usług. Coraz częściej wdrażane są również innowacyjne rozwiązania informatyczne, jak: elektroniczna dokumentacja medyczna, rejestracja online czy recepta elektroniczna.

W ostatnim dziesięcioleciu prywatna opieka medyczna dokonała znacznej restrukturyzacji. Dzięki licznym reformom systemowym zaczęła się rozwijać, a także poszerzać zakres oferty. Dzięki temu nie tylko budują się nowe placówki medyczne, ale także każda większa firma ubezpieczeniowa chce mieć już własny prywatny szpital.