Całoroczne narciarskie stoki zjazdowe Gornostay® dostępne już nad polskim morzem

Pod koniec lipca 2011 roku nastąpiło otwarcie kolejnego już całorocznego stoku narciarskiego Gornostay® GS 9500 w Polsce. Tym razem nowatorski sprzęt zlokalizowany jest nad Bałtykiem w ośrodku SPA & SKI Albatros w Jarosławcu (województwo zachodniopomorskie). Od teraz amatorzy białego szaleństwa mogą szusować na nartach lub desce przez 12 miesięcy – również w wakacje – i to nad samym morzem. Wyłącznym importerem i dystrybutorem całorocznych stoków zjazdowych Gornostay® w Polsce jest spółka Mazuria Sport.

Narciarski stok treningowy Gornostay® to unikalna, przesuwająca się taśma imitująca śnieżne pokrycie, przeznaczona do jazdy na nartach i snowboardzie oraz napędzana specjalnym mechanizmem. Do zjazdu wykorzystywane są prawdziwe narty lub snowboard, buty narciarskie oraz kijki. Jedna 10-minutowa lekcja na rewolucyjnym całorocznym sprzęcie narciarskim Gornostay® odpowiada prawie całemu dniu spędzonemu na stoku narciarskim! W tym czasie narciarz pokonuje trasę o długości 3 km, co można porównać do trzech długich zjazdów odbywających się na otwartej trasie narciarskiej.

Całoroczny stok narciarski pod dachem to świetne miejsce do nauki i doskonalenia umiejętności narciarskich i snowboardowych. Obiekt sterowany jest za pomocą specjalnego pulpitu przez odpowiednio przeszkolonego instruktora, który reguluje szybkość ruchu powierzchni roboczej.

Nowo otwarty stok narciarski w SPA & SKI Albatros w Jarosławcu to już kolejna tego typu atrakcja dostępna w Polsce. Ta nowa forma wypoczynku i rozrywki na pewno spodoba się Polakom, którzy są pasjonatami sportów zimowych. Teraz mieszkańcy Pomorza nie muszą pokonywać wielu kilometrów, aby skorzystać z uroków narciarstwa górskiego. Stok narciarski pod dachem jest dla nich dostępny przez cały rok nad polskim morzem” – mówi Damian Sierzputowski, prezes zarządu spółki Mazuria Sport.

Pierwszy na polskim Wybrzeżu całoroczny stok narciarski to nowa atrakcja SPA & SKI Albatros w Jarosławcu. Stok znajduje się w sąsiedztwie basenu letniego, zaledwie 10 min od plaży. Czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 15.00 do 21.00. 10-minutowa przejażdżka kosztuje odpowiednio 10 złotych (dla gości obiektu Albatros) oraz 15 złotych (dla osób z zewnątrz). Cena zawiera wypożyczenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego.

W tym roku właściciele Ośrodka proponują swoim gościom oraz wszystkim osobom przebywającym w Jarosławcu zupełną nowość – całoroczne stoki zjazdowe. Wyobraźmy sobie poranną kąpiel w morzu lub basenie, a po południu wizytę na stoku narciarskim, gdzie można doskonalić swoje umiejętności narciarskie lub snowboardowe. Od teraz niemożliwe staje się możliwe. Zapraszamy do SPA & SKI Albatros, gdzie można skorzystać z tego niezwykłego połączenia, które zapewnia rozrywkę niezależnie od pogody” – dodaje Damian Sierzputowski.

Pierwszy w Polsce całoroczny stok narciarski zlokalizowany jest w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym Czarny Groń w miejscowości Rzyki koło Andrychowa. Został otwarty w  grudniu 2010 roku. Wkrótce powstaną kolejne całoroczne ośrodki narciarstwa zjazdowego pod dachem, które bazować będą na innowacyjnym sprzęcie dystrybuowanym przez firmę Mazuria Sport.

Zobacz również :

Nauka Pływania Kraków z Nika Sport