Data mining z konsolą analityczną Comarch

Data mining to przeszukiwanie ogromnej liczby informacji w celu wychwycenia trendów i anomalii. Choć tego typu produkty są od dawna na rynku, nowy produkt Comarch pozwala na bardziej nowoczesną ilościową i jakościową analizę dowolnych danych w bazach.

Konsola Analityczna dostępna jest przez Internet. Jest to tzw. Rich Internet Applications (RIA), w wolnym tłumaczeniu: bogata aplikacja internetowa. Konsolę zaprojektowano atrakcyjnie graficznie i z naciskiem na usability. Analizy obrazowane są wykresami, co ułatwia wychwycenie zdarzenia wyłamującego się z trendu lub spostrzeżenie ciekawych zależności.

Większość działań w aplikacji wykonuje się metodą drag&drop. Wbudowano mechanizmy drill-down, pozwalające na bliższe przyjrzenie się danym, np. poprzez klikanie na interesujący punkt wykresu można dotrzeć wgłąb przyczyny wystąpienia danej anomalii.

– Konsola Analityczna została stworzona z myślą o specjalistach do spraw bezpieczeństwa i analitykach, dzięki Konsoli można bowiem przeprowadzać dokładny audyt danych. Dla instytucji, na które nałożone są szczególne zobowiązania ważne jest, że Konsola Analityczna ułatwia spełnienie wymagań ustawowych, na przykład ustawy Sarbanes-Oxley – mówi Tomasz Śnieżyński, dyrektor konsultingu bezpieczeństwa IT w Comarch – Konsola wyróżnia się wszechstronnością. Jak żadne inne narzędzie dostępne na rynku, Konsola może analizować dowolne dane z dowolnych baz.

Konsola może analizować wiele danych – od transakcji bankowych i giełdowych po logowanie do systemów. System może współpracować z wieloma narzędziami różnych producentów, w tym Comarch.