Nauka hiszpańskiego

Język hiszpański jest coraz bardziej interesujący dla młodych osób. Już nie tylko angielski jest powszechnie wybierany do nauki w szkołach. Czy nauka języków musi być trudna? Nie. Nauka słówek języka hiszpańskiego może być prosta na przykład z aplikacją na smartfona.

Nowoczesne technologie zmieniają wszystkie otwarte na rozwój i nowinki instytucje edukacyjne oraz poszczególne osoby. Kursanci na zajęciach mogą korzystać z interaktywnych tablic, w domu uczyć się z pomocą komputera, a w tramwaju powtarzać słówka z użyciem telefonu komórkowego.

Jedną z pomocy naukowych dla uczących się hiszpańskiego jest aplikacja na smartfony z systemem Android o nazwie Ucz się języka hiszpańskiego. Wydana została już jakiś czas temu i uzyskuje nieustannie najwyższe noty wśród użytkowników. Pomysł na program do nauki hiszpańskiego był prosty jak proste w użyciu są fiszki do nauki języków. Autorzy postanowili zrobić karteczki w postaci elektronicznej. Uczniowie po instalacji aplikacji wybierają jedną z opcji – naukę słówek pogrupowanych w lekcje, naukę i powtórkę słówek w losowej kolejności lub test. Każde słowo wyświetlane jest na osobnym ekranie wraz z uproszczoną transkrypcją, z którą poradzi sobie każdy. Wyrazy mogą być odczytane przez lektora. Znaczenie danego słówka hiszpańskiego jest domyślnie zakryte i kliknięcie odpowiedniego guzika odsłania polski odpowiednik słowa, dzięki czemu uczeń musi przywołać wyraz z pamięci.

Obecnie jest dostępnych kilkanaście lekcji, które obejmują takie tematy jak czas, miejsca, miasta, dane osobowe, pory roku, liczby i kolory. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie przez Google Play.