Wystawa zdjęć i album „Jan Paweł II. Album rodzinny”

Wystawę zdjęć Jan Paweł II. Album rodzinny oglądać można już na Rynku Głównym w Krakowie. Składają się na nią zdjęcia z niezwykłych, bo często bardzo osobistych, spotkań mieszkańców Krakowa, Małopolski oraz Rzymu z Janem Pawłem II.

Wystawa powstała ze zdjęć z domowych kolekcji, archiwów instytucji, albumów – do tej pory często niepublikowanych. Fotografie pokazują w jaki sposób Jan Paweł II i jego pontyfikat wpłynął na ludzi.

Wystawa fotografii wchodzi w program krakowskich uroczystości beatyfikacyjnych Ojca Świętego. 46 fotografii amatorskich jak i profesjonalnych zajmuje 304 m kw. W nocy zdjęcia są podświetlane.

Do 9 maja na Rynku Głównym w Krakowie, a następnie od 13 maja do końca maja na placu przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod Wawelem(ul. Powiśle 11).

Wystawie zdjęć towarzyszy album Jan Paweł II. Album Rodzinny, zawierający blisko 130 unikatowych fotografii, głównie nie znanych do dziś. Wydawcą albumu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Album do kupienia w informacji miejskiej InfoKraków, informacji turystycznej w Wadowicach, księgarniach, na Allegro.
Kosztuje 50 złotych.