Gdyby powrócić do okresu dzieciństwa…

Nie macie chrapki czasami teleportować się w czasie i wrócić do czasów, gdy wyłącznym kłopotem, było pytanie – w co się dziś pobawię? Podczas gdy nie musieliśmy się kłopotać o kapitał, familię, robotę i życie beztrosko biegło podczas zabaw wspólnie z druhami z podwórka?

Niewątpliwie każdy z nas przypomni sobie stare dobre czasy dzieciństwa mijające pod znakiem kapitalnej zabawy.

Zabawy zapewniało pewnie niejednemu z Was zaleganie na trzepaku, gra w klasy, gumę lub piłkę nożną. Popularne zabawy np. gra w chowanego bądź ganiany zarówno były nieodłącznym składnikiem owego życia. Powszednią zabawę przynosiły dodatkowo stare zabawki, którymi mieliśmy dane się pobawić. Każdy z Was pewnie miał niewłasnego ulubionego pluszaka lub lalę oraz na końcu sznurka ciągnął za sobą zabawkowy samochód lub ciężarówkę. Wiekopomne były również małe żołnierzyki, za sprawą których dane nam było wygrywać potężne boje z kolegami z podwórka.

Powracając pamięcią aż do okresu dzieciństwa przypominają się popularne plakaty PRL, jakie krytykowały oraz nauczały. Ich bezpośrednia struktura być może dziś sprawiać wrażenie jakby była dosyć żartobliwa. Dewizy, jakie głosiły np. „Minęły czasy prababek, prasujcie elektrycznością” lub „Przestań pić! Chodź z nami budować szczęśliwe jutro” na stałe zostaną w pamięci jako nieodłączny fragment kultury masowej czasów PRL. Pomimo iż czas ten nie należał do najłatwiejszych jednak posiadał własny urok i wiele osób zapewne ochoczo sięga do niego pamięcią wspominając dobre momenty własnego dzieciństwa.