Jazda motocyklem w deszczu

MotorMotocykle zdecydowanie należą do jednych z najprzyjemniejszych środków transportu. Pośród wielu zalet takiego podróżowania na pewno trzeba wymienić brak korków na drodze, gdyż można jest po prostu ominąć przeciskając się pomiędzy autami. Wydawać by się mogło, że nic nie może zepsuć tego wspaniałego uczucia jakie towarzyszy nam podczas jazdy na dwóch kółkach. Co jednak jeśli zacznie padać deszcz?

Jak przecież wiadomo motocykl w przeciwieństwie do auta nie posiada dachu, który mógłby ochronić kierowcę przed ulewą deszczową. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu, a mianowicie są to przeciwdeszczowe kombinezony motocyklowe, które w znacznym stopniu zminimalizują działanie wilgoci. Obecnie na rynku można wybierać spomiędzy wielu nowoczesnych materiałów czy membran, które świetnie chronią nawet podczas obfitych opadów.

Oczywiście pod względem wodoodporności najlepiej spisuje się odzież motocyklowa wykonana z różnych tekstyliów, aczkolwiek skóra z nieco wyższej półki także radzi sobie bardzo dobrze. Na tego typu sprzęcie jednak większość motocyklistów wciąż oszczędza i decyduje się na tańsze modele. Droższe odmiany z kolei przyciągają pewnymi bajerami, jak chociażby przyczepiane na rzepy nogawki niwelujące problem dopasowania ich szerokości do wielkości buta.

Podczas ostatecznego wyboru konkretnego modelu warto wspomóc się profesjonalną opinią specjalisty jaką oferuje chociażby sklep Zap Technix. Dzięki temu przede wszystkim dobierzemy odpowiedni rozmiar ubrania, co jest niezmiernie istotne zarówno w kwestii wygody jak i bezpieczeństwa. Oprócz ubrania w czasie deszczu ta ważne są również owiewki motocyklowe, które zablokują pewną ilość wody chlapiącą z naprzeciwka.