Pozbądź się starego elektrograta – to TY decydujesz.pl

Organizacja odzysku Electro-System we współpracy z zakładem przetwarzania Remondis Electrorecycling uruchomiła system odbioru dużego sprzętu AGD wprost z domu. Pozbycie się starej lodówki, pralki lub kuchenki jeszcze nigdy nie było takie proste i wygodne. System działa na terenie całego kraju.

Nie potrzebujesz już starego telewizora lub zepsutej kuchenki? Chcesz się pozbyć starej lodówki, pralki lub zmywarki? Coraz więcej osób wie, że takich elektrośmieci nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika, co zatem można zrobić? Teoretycznie w każdej gminie jest punkt, do którego można takie odpady dostarczyć. Gminy powinny przekazać mieszkańcom informację o takich punktach, np. poprzez swoją stronę internetową. Ale wystarczy wyobrazić sobie ile zachodu związane byłoby z organizacją transportu lodówki do takiego punktu, a dodatkowo nie każdy będzie miał taką możliwość. Od niedawna jest na to rozwiązanie.

Organizacja odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego Electro-System SA we współpracy z zakładem przetwarzania Remondis Electrorecycling jako pierwsza w Polsce uruchomiła w ramach kampanii społecznych www.DECYDUJESZ.pl i www.ekoGRATY.pl system odbioru dużego sprzętu AGD wprost z mieszkania lub domu. System działa na terenie całego kraju.

Mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Słupska oraz okolic tych miast mogą skorzystać z odbiorów bezpłatnych. Wystarczy, że skontaktują się pod właściwym numerem telefonu i pozostawią zgłoszenie:
Warszawa i okolice – 22 755 44 81
Łódź i okolice – 42 653 20 00
Słupsk i okolice – 59 848 27 55

Mieszkańcy tych regionów Polski mogą również wypełnić formularz dostępny na stronie www.DECYDUJESZ.pl lub przesłać zgłoszenie odbioru na adres elektrosmieci@remondis.pl. W każdym przypadku uzgodniony zostanie dogodny termin odbioru sprzętu. Przy okazji odbioru sprzętu wielkogabarytowego odbierane są bezpłatnie także pozostałe elektrośmieci tj. małe AGD, sprzęt komputerowy, sprzęt audio-video, elektronarzędzia, zabawki elektryczne i elektroniczne.

Z lokalizacji nie objętych bezpłatnym odbiorem w ramach kampanii DECYDUJESZ.pl, zużyty sprzęt odbierany jest za niewielką opłatą. Aby oddać zużyty sprzęt z dowolnego regionu kraju należy wejść na stronę www.ekoGRATY.pl i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny może być odpadem niebezpiecznym i w świetle obowiązujących przepisów powinien zostać we właściwy sposób zagospodarowany. Nie wolno go wyrzucać do śmietnika lub wystawiać pod altaną śmietnikową. Takie postępowanie zagrożone jest grzywną do 5000 pln.