Transmisja beatyfikacji Jana Pawła II w Krakowie i wydarzenia towarzyszące

Jeżeli jesteście w Krakowie i chcecie uczestniczyć w beatyfikacji Jana Pawła II, możecie brać udział w transmisji mszy świętej beatyfikacyjnej z Rzymu na telebimach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II oraz na Błoniach.

Oprócz transmisji telewizyjnej, będzie też szereg wydarzeń towarzyszących związanych z beatyfikacją Jana Pawła II w Krakowie:

  • 10 marca w Kinie Kijów Centrum – premiera filmu dokumentalnego pt.: „Jan Paweł II. Szukałem Was…”
  • 2 kwietnia po uroczystej Eucharystii w Bazylice Mariackiej, na Rynku Głównym – Mobilne Muzeum Jana Pawła II
  • 2 kwietnia – Tryptyk Rzymski Jana Pawła II w wykonaniu najznakomitszych aktorów (z utworami muzycznymi)
  • 3 kwietnia do 4 maja w Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury – wystawa fotograficzna „Jan Paweł II Apostoł Pokoju”
  • druga połowa kwietnia na Rynku Głównym – wystawa fotograficzna „Jan Paweł II. Album rodzinny”; zdjęcia nadesłane przez mieszkańców Małopolski
  • 27 kwietnia – wystawa plenerowa „Błogosławiony Jan Paweł II. Człowiek Modlitwy” zdjęć Adama Bujaka
  • 27 kwietnia w kościele św. Katarzyny – koncert Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa – „Sinfonietta Cracovia”
  • 30 kwietnia w Kolegiacie św. Anny – msza święta z wykonaniem Mszy Koronacyjnej W. A. Mozarta przez Zespół Opery Krakowskiej
  • 1 maja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II oraz na Błoniach – transmisja telewizyjna na telebimach mszy świętej beatyfikacyjnej z Rzymu

– Prezydent Miasta Krakowa powołał specjalny zespół, który zajmuje się przygotowaniem organizacyjnym miasta na przyjęcie licznych gości. Zespół koncentruje się na zagadnieniach związanych z logistyką i bezpieczeństwem planowanych uroczystości. Strona kościelna odpowiada natomiast za część liturgiczną i artystyczną – powiedziała Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji.

Na przełomie kwietnia i maja planowane jest wprowadzone zmian w organizacji ruchu w okolicach Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach oraz wokół Błoń i zorganizowanie parkingów. Uruchomiona będzie specjalna liniia papieskiego tramwaju, linii nr 8, której trasa poprowadzi przez miejsca związane z osobą Ojca Świętego. W kulminacyjny weekend ma być darmowa komunikacja miejska oraz dodatkowe szlaki turystyczne.

Harmonogram wydarzeń od 1 marca na www.karnet.krakow.pl

(na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Krakowa / KF)