Manicure hybrydowy – sposób na piękne paznokcie

dbaj o paznokciePiękne kobiece dłonie to nie tylko delikatna i miękka skóra, ale i piękne paznokcie, a zadbanie o ich wygląd ogranicza się nie tylko do regularnego wycinania skórek i spiłowania, ale i nałożenie lakieru. Niektóre z nas czują się dobrze jedynie w pastelowych odcieniach, inne preferują zdecydowane, nieco drapieżne barwy. Są też takie panie, które nieustannie eksperymentują z przeróżnymi wzorkami i zdobieniami. Bez względu na to, do której grupy należysz, zapewne najbardziej irytuje Cię brak trwałości lakieru, który pęka i łuszczy się, a tym samym szpeci i sprawia, że czas poświęcony na wykonanie manicure wydaje się zmarnowany.

Naturalne beże czy delikatne róże nie wymagają tyle uwagi, co intensywne czerwienie, fiolety czy brązy, które poza koniecznością  precyzyjnego nałożenia lakieru wiążą się z wymogiem  ciągłego czuwania, czy jakiś paznokieć nie wymaga poprawki z powodu odprysków lub starcia emalii. Jeżeli masz już dość rozczarowań spowodowanych zakupem kolejnego lakieru, którego producent obiecywał Ci, że jego kolor utrzyma się na Twoich paznokciach minimum trzy dni, tydzień, a może nawet i więcej, a jak zwykle musiałaś wykonać poprawki już następnego dnia, to zdecyduj się na manicure hybrydowy. Chociaż jego wykonanie wiąże się z wydatkiemw granicach ok. 100zł, to trzy tygodnie spokoju jest tego warte. Co więcej, gdy spojrzymy na ceny lakierów o przedłużonej trwałości, to wcale nie są niskie i coraz częściej sięgają kilkudziesięciu złotych, więc może warto zainwestować w usługę, która z pewnością pozwoli nam się cieszyć naturalnym, lecz trwałym efektem.

Specyfika tego typu manicure polega na tym, że podczas zabiegu manikiurzystka nakłada trzy warstwy preparatów. Na początek zostaje położona baza, następnie nakładany jest wybrany przez nas kolor, a na końcu paznokcie są pokrywane utwardzaczem. Każdemu z trzech etapów towarzyszy utrwalanie preparatu pod lampą UV. Wykonany w ten sposób manicure posiada wiele zalet. Nie obciąża płytki paznokcia, jak to ma miejsce przy użyciu np. akryl,  po drugie nałożony w ten sposóbkolor jest nie tylko odporny na ścieranie i odpryski, ale i  posiada niezwykły blask, który określa się mianem „mokrych paznokci”.