Zwiedzanie Doliny Pałaców i Ogrodów ze smartfonem

Mobilny przewodnik po Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej już jest. A w nim kalendarz imprez, informacje o zabytkach oraz mapa interaktywna, które pomoże zwiedzić tę okolicę.

– Coraz więcej turystów korzysta z najnowszych technologii, dlatego postanowiliśmy stworzyć aplikację, która będzie aktualnym i pewnym źródłem wiedzy o wydarzeniach i samej Dolinie. Jeśli ktoś planuje odwiedzić nas w sierpniu przy okazji premiery opery „Faust” lub Festivalu dell’ Arte, to właśnie tu znajdzie komplet informacji o programie czy artystach – mówi Katarzyna Smorek z Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów.

Z przewodnika na telefon komórkowy dowiemy się, co słychać w obiektach Doliny Pałaców i Ogrodów. Aplikacja to także zdjęcia i lokalizacja zabytków, a także dane historyczne oraz informacje o obecnej funkcji pałaców i zamków.

Zwiedzanie Doliny Pałaców i Ogrodów

Zawsze trafisz na właściwą trasę i nie ominiesz żadnego zabytku. Mobilny przewodnik wyposażony jest w interaktywną mapę, która na podstawie sygnału GPS prowadzi do obranego celu. Do dyspozycji użytkowników jest także poradnik z praktycznymi informacjami dotyczącymi możliwości zwiedzania zabytków oraz propozycje wycieczek po Dolinie: „Pałace w jeden dzień”, „Rodzinna wycieczka po Dolinie Pałaców”, „Poznaj Parki Krajobrazowe w Kotlinie Jeleniogórskiej”. Aplikacja udostępnia także aktualne informacje o bazie noclegowej i gastronomicznej.

Aplikacja dostępna jest na Android i iOS po angielsku, niemiecku i oczywiście w języku polskim.